12 Decembrie 2009, Bal la Varna!

Asa cum multi stiu, cel mai mare Atu al Fundatiilor Rotary este insasi reteaua lor! Intrucat impreuna devenim mai puternici decat aceleasi ONG-uri luate separat, Rotary Club Constanta, Rotary Club Kavala si Rotary Club Varna au decis sa se infrateasca! Aceasta va presupune in primul rand realizarea de proiecte in comun. In ceea ce priveste ONG-urile de la malul Marii Negre, ele vor reprezenta impreuna un partener strategic important de care se va tine cont intr-un timp scurt. Ambele au o vechime de peste 10 ani, au parcurs etapele obligatorii ajungerii la acea maturitate care le confera astazi, posibilitatea de a-si demonstra profesionalismul prin structura proiectelor asumate. „Cluburile din Varna au placerea de a invita pe omologii lor din Constanta in data de 12 Decembrie la Balul comun al Cluburilor Rotary” afirma Konstantin  Daradanov, responsabil cu relatiile externe din cadrul R.C. Varna. Locatia aleasa de organizatori este Grand Hotel Dimyat 5* din Varna, iar costurile de participare sunt de 72 euro/camera dubla bb si 35 euro/pers pretul  invitatiei la Bal. Sunt asteptati rotarienii din cele 4 Cluburi Dobrogene precum si prietenii lor !