Amintiri rotariene

Fotografia reprezinta o poza de grup cu ocazia ceremonialului de predare, primire a colanului de presedinte al clubului. Presedintele 1998-99 Vasile (Basil) Grigore a predat colanul Clubului Rotary Constanta lui Sorin Calafus, Presedinte 1999-2000, in prezenta lui Andrei Dorobantu, primul Guvernator al Districtului 2241, Romania si Republica Moldova. Ceremonia a avut loc la in Mamaia, la Hotel Piccadilly in data de 19 iunie 1999, ocazie cu care mai multe personalitati din mediului de afaceri si mediului academic  al Constantei au devenit rotarieni, membri ai Rotary Club Constanta. Printre acestia ii regasim pe: Andrian Mihei, Andrei Trandafir, Dan Maris, Radu Mihailov, Sorin Rugina, Viorel Boruna si Vladimir Botnarciuc. (poza din arhiva lui Andrian Mihei)