Donatie de carte – Prof. H.C. Corneliu Mateescu

In perioada 19 – 21 Iulie 2013, dl. Prof.H.C. Corneliu Mateescu ne-a onorat cu prezenta sa la Constanta.

corneliu 3

Cu aceasta ocazie s-au pus bazele colaborarii dintre Fundatia Rotary Club Constanta si distinsul nostru voluntar, membru de onoare al Rotary Clubului din Varezze – Italia.

Pentru inceput, Prof. Corneliu Mateescu ne-a oferit o donatie substantiala de carte, a carei destinatie va fi stabilita impreuna cu mai tinerii nostri colegi din Rotaract. Acestia au déjà in derulare un asemenea proiect. Preluarea cartilor s-a facut prin disponibilitatea voluntarilor Cristian Pruiu si Radu Mihailov.

Crearea de noi punti de  comunicare intre Cluburile mai sus mentionate a reprezentat un al doilea subiect al discutiilor purtate.

Consideram ca deschiderea Fundatiei din Constanta catre organizatiile omologe din marea familie Rotary International va continua si prin acest demers, despre a carui evolutie va vom informa in viitorul nu prea indepartat.

pruiu