Esec cu Bourbon House

Campania de strangere de fonduri ptr. Proiectul “Toti pentru Romania” a devenit astazi un esec asumat de Fundatia Rotary Club Constanta. Aceasta a constat in publicitatea realizata cu ajutorul lantului de cafenele Bourbon House, prin intermediul carora s-a dorit  obtinerea bugetului necesar.  Practic,  fiecarui client al Bourbon House trebuia sa i se prezinte un flyer si ulterior urma sa i se  solicite a contribui cu suma de 1 leu inscrisa pe nota de plata fiscala. Din verificarile noastre, acest lucru nu s-a mai intamplat. Desi Rotary Club s-a straduit sa ofere acest proiect „la cheie”,  probleme „de ordin logistic”  l-au impiedicat pe partenerul de campanie sa finalizeze acest program. Esecurile noastre nu fac decat sa ne intareasca si sa demonstreze ca noi,  voluntarii, cu totii suntem doar  niste oameni normali,  care mai si gresesc. In urma campaniei Fundatia Rotary Club Constanta nu a colectat nici macar un singur leu. Multumim Bourbon House ptr.  entuziasmul cu care s-a inrolat in proiect precum si ptr.  modul cum a inteles sa iasa din acesta.