Toamna la Popasul Cismea.

Acum ceva timp, Petrica Varvorea, patronul de la Popasul Cismea, ne-a reprosat indelungata “absenta” de la onor localul pe care-l pastoreste. Am stat, am cugetat si am recunoscut… omul avea dreptate! Fiind onesti dintr-un capat pana-n celalalt, la initiativa Presedintei Florentina Enescu Dombi, am purces, cu mic cu mare, la reuniunea organizata in data de 12.10.2014, chiar daca urma unei nunti rotariene de mare calitate si impact emotional… Colega noastra Laura C. si- asumat obligatii morale suplimentare, acceptand cererea lui Lucian V., in 11.10.2014, de a deveni doamna Laura V.

Si cum promisiunile se onoreaza, cu mic cu mare – chiar dupa nunta – am fugit la Popasul Cismea, unde, soarele bland  – ce doar ce ne-a obisnuit cu ideea toamnei- alaturi de intreaga echipa a lui P.V., au creat o ambianta de care speram s-aveti parte si voi toti, cititorii acestui mesaj! A fost incredibil, a fost “ca la mama acasa”, a fost greu de exprimat letric. Astfel de clipe trebuie traite… Daca Ion Creanga ar fi poposit pe la 1850 p-aci, astazi aveam o cronica despre Popasul Cismea de cel putin 164 de ani… Ne-am simtit bine… printre picaturi, problemele curente ale Clubului s-au exprimat de catre participanti si rezolvat lejer, ca prin minune… Asta inseamna sa poti sa-ti rupi din gandurile curente, sa reusesti sa coagulezi o echipa, nu-i asa Florentina Enescu Dombi? Succes pe mai departe, Rotary Club Constanta!

1 IMG_9992