Toamna se numara bobocii!

Desi vara a presupus o perioada de relaxare rc-nish-00si ptr. Voluntarii din Rotary Club Constanta, activitatea a continuat sub coordonarea Presedintelui Cornel Vieru si a noilor sefi de comisii, care, cu forte proaspete au preluat conducerea executiva a Fundatiei ptr. perioada Iunie 2009 – Iulie 2010.
Rotary Club Constanta a primit trei cereri de parteneriate cu fundatiile omoloage din Kavala – Grecia, Varna – Bulgaria si Nish –Serbia. Pana in acest moment s-a materializat o intalnire cu Rotary Club Nish, restul urmand o programare aflata in derulare. In viitorul apropiat asteptam ca musafiri pe colegii nostrii din Anglia, alaturi de care, derulam alte doua proiecte umanitare importante.
Deschiderea in plan international a Rotary Club Constanta demonstraza inca o data profesionalismul si notorietatea de care se bucura organizatia noastra.