Un nou centru de donare sange la Mangalia

In data de 22.02.2014 reprezentantii fundatiilor Rotary Club Constanta si Rotaract Club Constanta s-au alaturat initiativei Rotary Club Mangalia

2 IMG_1408de a sarbatori Ziua Internationala Rotary printr-un proiect extrem de ambitios; acela de a infiinta un centru de donare de sange in sudul litoralului, in cadrul spitalului din Mangalia.

Centrul regional de transfuzie sanguina din Constanta – partener in proiect –  va asigura partea de instruire medicala.

Locatia si organizarea excelenta oferita de restaurantul Lacul Racilor, gazdele primitoare precum si suportul acordat de comunitate, prin prezenta unui numar de 267 de participanti, s-au constituit in atributele succesului evenimentului.

Multumim profesionalismului presedintei Anei Oleniuc si a intregii echipe de conducere a Rotary Club Mangalia, care, demonstreaza cu fiecare actiune intreprinsa, ca organizatia mangaliota a atins maturitatea pe care si-o doresc multe alte    ONG-uri din peisajul societatii dobrogene.

1 IMG_1407